Buffy Pastaff

matka: Enigma Slade Czech

otec: Sheikastaffs Seen Ya Lookin


Posudkový list na klubové výstavě 14. června 2014

klasifikace: VÝBORNÁ

celkový popis: zlatá a bílá, velmi fenčí typ, hezký výraz, tmavé oko, hezké nesení uší, dobrý chrup, rovný postoj, hezké tlapky, hezká linie v pohybu i postoji, dobře zaúhlené končetiny, dobře nasazený ocas, dobrá kondice.


Jaký je stafordšírský bulteriér?

Stafbulík je ideální pes do rodiny, přítulný mazel, který je nejšťastnější, když může být se svými lidmi. Zároveň je to neúnavný aktivní pes, který zvládne s nadšením každý výlet. Je chytrý a učenlivý.

Jeho vlastnosti a povahu krásně popsal pan Martin Říha ve své knize, ze které si dovolím použít následující informace: stafordšírský bulteriér má klidnou a veselou povahu a také je všestranně využitelný. Je učenlivý, ale potřebuje od štěněte důslednou výchovu. Stafbulík bezmezně miluje svého pána i celou jeho rodinu, hlavně děti. Je činorodý, aktivní a hravý až do zralého středního věku. Zvládne s vámi procházku i tůru, může plavat, lovit, chytat frisbee, běhat coursing, věnovat se sportovní kynologii, canisterapii, soutěžím agility nebo disciplinám speciálně určeným pro plemena bulteriérů. Doma se chová velice klidně a po většinu dne leží v pelíšku a pozoruje dění v domácnosti. Je trpělivý a respektuje místo, které mu pán vyhradil (nejlépe gauč :-) Je ideální společník i do panelového bytu. Tento pes je, ač ne velikostí, velký svým srdcem. Miluje děti, klidně snese jejich neohrabané škádlení, dokonce se mu dostalo přezdívky Nanny Dog - "psí chůvička". I proto má ve svém standardu "absolutně spolehlivý".